02/12/2016

Jak uzyskać najkorzystniejszą ofertę ubezpieczenia auta?

Wiemy już jakie są przyczyny rosnących cen ubezpieczeń. Czas pomyśleć nad tym, co najważniejsze dla właścicieli samochodów, którzy stoją przed koniecznością wykupienia nowego OC i AC. Jak obniżyć jego cenę, by składka była dla nas atrakcyjna? Nie jest to zadanie łatwe, ale wszystkie zaproponowane mechanizmy są całkowicie legalne.

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę, kiedy wygasa nasza polisa. Jeśli zaczniemy na ostatnią chwilę szukać nowego ubezpieczyciela lub tuż przed wygaśnięciem naszej polisy podpiszemy kolejną umowę z obecną firmą, z pewnością zapłacimy za nią więcej.

Prosząc o wcześniejszą kalkulację dajemy naszemu agentowi czas na wynegocjowanie dodatkowych zniżek. Dobry doradca ubezpieczeniowy zawsze kieruje się interesem klienta i dąży do maksymalizacji jego korzyści. Należy mieć jednak na uwadze, że potrzebuje on czasu, by wynegocjować dla nas satysfakcjonujące zniżki.

Niektóre firmy ubezpieczeniowe, chcąc zabezpieczyć się przed ewentualnym unikaniem terminowego opłacania składek przez klientów i koniecznością przeprowadzania windykacji, decydują się na premiowanie płatności przy użyciu karty płatniczej bądź kredytowej. Gwarantuje to ubezpieczycielom natychmiastowe uzyskanie środków, a klientom daje możliwość otrzymania rabatu do 5%.

Dokonywanie płatności kartą może jednak powodować, iż należności za kolejne raty firma może ściągnąć bez naszej wiedzy, ponieważ wcześniej wyraziliśmy na to zgodę w umowie. Zniżkę uzyskamy również decydując się na opłacenie składki jednoradozwo, w całości. Wówczas możemy liczyć na rabat w wysokości nawet od 10 do 15%.

Jeśli stoimy przed decyzją zakupu nowego auta powinniśmy rozważyć ją także w kwestii wysokości składek ubezpieczenia w przyszłości. Stawki OC/AC rosną wraz z wiekiem naszego auta. Również pojemność silnika nie jest bez znaczenia – im niższa, tym nasze mniej będzie wynosić nasza składka.

Korzystne dla właściciela auta może okazać się ubezpieczenie go nie w miejscu zamieszkania, a w miejscu użytkowania pojazdu. Stawki w mniejszych miejscowościach często bywają niższe niż te w Poznaniu czy innych miastach wojewódzkich.

Będąc młodym kierowcą powinniśmy postarać się, by ktoś z rodziny z większym doświadczeniem został współwłaścicielem naszego auta. Wówczas korzystamy z wypracowanych przez niego zniżek, a także zbieramy własne. Występują także nieliczne przypadki, w których zwyżki z powodu młodego wieku współwłaściciela auta nie są naliczane. Szukając oszczędności powinniśmy zapytać naszego agenta o możliwość ubezpieczania rodzinnego czy małżeńskiego.

Oczywiście wysokość rabatów zależy od oferty konkretnego ubezpieczyciela i przedstawione zniżki mogą kształtować się na różnym poziomie u poszczególnych firm. Warto mieć jednak na uwadze, że istnieje szereg możliwości, które pozwolą na obniżenie ceny naszego OC i złagodzenie trwającej tendencji wzrostowej w tym zakresie. To był pierwszy z dwóch tekstów z  poradami PCU dotyczącymi korzystnego ubezpieczenia auta. Wkrótce zapraszamy na kolejny.

W PCU dajemy zdecydowanie więcej, niż standardowe kalkulacje online. Każdorazowa możliwość negocjacji, darmowa konsultacja prawna i indywidualne podejście wyróżniają naszą ofertę. Przekonaj się sam!

Napisz do nas

Zadaj pytanie

Skontaktuj się z nami

+48 61 610 20 10
Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami

+48 61 610 20 10