13/12/2016

Jak znaleźć dobrego agenta ubezpieczeniowego?

Opisaliśmy już co zrobić, by uzyskać najkorzystniejsze ubezpieczenie naszego samochodu (tutaj oraz tutaj). Ważną rolę w wielu wymienionych przez nas poradach odgrywa agent ubezpieczeniowy. Szeroka oferta ubezpieczeń może przyprawić o zawrót głowy, a ich zasady bywają niezrozumiałe dla klientów. Jak więc znaleźć odpowiedniego agenta, który zadba o to, byśmy byli zadowoleni z warunków swojego ubezpieczenia?

Przede wszystkim należy postawić na doświadczenie. Podobnie jak w przypadku lekarzy, łatwiej zaufać nam tym z dłuższym stażem, tak i w branży ubezpieczeń wiedza zdobyta w czasie praktykowania zawodu jest nie do przecenienia. Agentów z długim stażem cechuje znajomość branży i lokalnego rynku. Nie muszą uczyć się metodą prób i błędów na nowych klientach – swoją wiedzę zdążyli wypracować przez lata. Dysponują rozbudowaną siecią kontaktów i znajomości, co w efekcie pozwoli im na zaproponowanie najkorzystniejszego ubezpieczenia.

Dla dobrego agenta ubezpieczeniowego najważniejsze jest dobro jego klientów. Rozumie, iż najkorzystniejsze ubezpieczenie nie oznacza tego o najniższej cenie. Wysokość stawki ubezpieczenia gra drugorzędną rolę, najistotniejsze jest, jaki obejmuje ono zakres. Agent ubezpieczeniowy powinien dołożyć wszelkich starań, by poznać potrzeby i oczekiwania swojego klienta i na tej postawie przygotować dla niego właściwą, indywidualną ofertę dostosowaną do jego wymagań.

Dobrego agenta ubezpieczeniowego cechuje profesjonalizm i uczciwość. Stara się jak najlepiej doradzić klientowi i nie nakłania go do zakupu ubezpieczenia w oczekiwaniu na własne zyski. Powinien być w stanie wyjaśnić wszystkie wątpliwości i niejasne kwestie, by klient miał poczucie, iż jest w pełni poinformowany o warunkach ubezpieczenia przed podpisaniem umowy. Kontakt z agentem nie powinien także urywać się po jej podpisaniu – dobry agent pozostaje do naszej dyspozycji, gdy tego potrzebujemy.

To najważniejsze z cech, jakie powinien posiadać dobry agent ubezpieczeniowy. Oczywiście, każdy klient może mieć inne oczekiwania, jednakże oczekując korzystnego ubezpieczenia powinniśmy zawsze stawiać na doświadczenie i profesjonalizm. Możemy wówczas liczyć na satysfakcjonującą współpracę z agentem, który zadba o nasze potrzeby.

W PCU dajemy zdecydowanie więcej, niż standardowe kalkulacje online. Każdorazowa możliwość negocjacji, darmowa konsultacja prawna i indywidualne podejście wyróżniają naszą ofertę. Przekonaj się sam!

Napisz do nas

Zadaj pytanie

Skontaktuj się z nami

+48 61 610 20 10
Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami

+48 61 610 20 10