06/12/2016

Jak uzyskać najkorzystniejszą ofertę ubezpieczenia auta? cz. 2

Kontynuując cykl tekstów dotyczących ubezpieczeń samochodów przedstawiamy drugi tekst z poradami dotyczącymi uzyskania jak najbardziej korzystnych warunków OC/AC.

Z korzyścią dla właścicieli samochodów może okazać się porównanie cen ubezpieczeń. Pomocne w tym zakresie są tzn. porównywarki cen dostępne w internecie, ale doświadczenie uczy, że bardzo często nie naliczają one dodatkowych zniżek wynikających chociażby z ubezpieczenia majątku, budżetu agenta lub jego kuponów rabatowych czy dodatkowych promocji. Bardzo często agenci bezproblemowo są w stanie zaproponować lepsze warunki niż porównywarki.

Ubezpieczyciele premiują także klientów, którzy poza ubezpieczeniem samochodu decydują się jednocześnie na zakup innych produktów, choćby ubezpieczenia mieszkania. Wówczas możemy oczekiwać, iż cena naszego OC/AC zostanie obniżona nawet o 10-15%. Na uzyskanie zniżek możemy oczekiwać także w przypadku wyboru pakietu ubezpieczeń komunikacyjnych. Niektórzy ubezpieczyciele przyznają je już przy zakupu pakietu Assistance, u innych doliczane są po wykupieniu ubezpieczenia AC/NW. O takich możliwościach z pewnością poinformuje nas agent ubezpieczeniowy.

W przypadku firm warto porozmawiać z agentem o przygotowaniu ubezpieczenia mini flotowego lub w pełni flotowego. Stawki w takim produkcie są negocjowane i nie ulegają zmianie przez rok od momentu podpisania umowy flotowej. Obejmują one często ubezpieczenie znacząco tańsze od oferty indywidualnej. O czym warto również pamiętać to fakt, iż indywidualne szkody nie powodują utraty wypracowanych zniżek prywatnych właściciela firmy.

Gdy już dojdzie do szkody, należy rozważyć, czy jest ona na tyle duża, iż warto zgłaszać ją naszemu ubezpieczycielowi. Każda zgłoszona powoduje utratę naszych zniżek. Dlatego zgłaszanie małych, nieznaczących szkód w wielu przypadkach nie jest korzystne dla klienta.

By zaoszczędzić na naszym ubezpieczeniu, możemy po zakupie auta korzystać z ubezpieczenia jego poprzedniego właściciela. Ma on obowiązek przekazać nam polisę OC, a okres jej obowiązywania może wynosić prawie cały rok. Należy jednak upewnić się, czy została ona w całości opłacona, ponieważ towarzystwo ubezpieczeniowe będzie wymagało zapłaty kolejnych rat.

W uprzywilejowanej pozycji znajdują się niektóre grupy zawodowe, którym przysługują dodatkowe zniżki. Jako pracownicy służb mundurowych możemy liczyć na rabat w wysokości aż 30%. Pozostałe premiowane grupy branżowe, jak na przykład nauczyciele, mogą uzyskać upust wynoszący od 10 do 20%.

To wszystkie z przygotowanych przez nas porady. Z pewnością kilka z nich warto jest wziąć pod uwagę podczas zakupu auta czy poszukiwania ubezpieczyciela. Nieoceniony jednak może okazać się właściwy agent ubezpieczeniowy, który biorąc pod uwagę wszystkie dostępne możliwości przygotuje najkorzystniejszą dla nas ofertę.

W PCU dajemy zdecydowanie więcej, niż standardowe kalkulacje online. Każdorazowa możliwość negocjacji, darmowa konsultacja prawna i indywidualne podejście wyróżniają naszą ofertę. Przekonaj się sam!

Napisz do nas

Zadaj pytanie

Skontaktuj się z nami

+48 61 610 20 10
Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami

+48 61 610 20 10